top of page
Věděli jste, že v přírodě je známo přes 5 500 minerálů a každým rokem bývá objeveno kolem 100 dalších..

My vám povíme něco o těch, které jsme si zamilovali při tvorbě našich šperků.
KŘIŠŤÁL

Bezbarvá a přesto nádherná odrůda křemene. Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v klencové krystalové soustavě a to s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Řecký název pro

 

je kristalus - což doslova znamená čirý a vznikl ze slova Krustallos – led.

 

Křišťál je naprosto univerzálním minerálem a působí na všechny naše neduhy. Nejčastěji se využívá jako doplňkový kámen ke všem ostatním. Nejen, že násobí jejich sílu, ale především je čistí a dobíjí. Křišťál projasňuje naši mysl, nabíjí nás novou energií, zklidňuje a odstraňuje z našeho okolí a nás samotných negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle.

 

Nejznámější naleziště Křišťálů na světě se nacházejí v Brazílii, na Madagaskaru, v USA, V indii, na Srí Lance, ve Švýcarských Alpách, v Rakouských Alpách, v Rusku a v Polsku.

V Čechách se křišťál vyskytuje na Stříbrsku, Příbramsku či v Krušných horách, ovšem jen v zanedbatelném množství.

RŮŽENÍN

Stejně jako Křišťál je Růženín odrůdou křemene, tentokrát průsvitnou až průhlednou a s romanticky růžovou barvou. Růženín by podle některých hypotéz mohl být dokonce tzv. šokovým minerálem, tedy minerálem přeměněným při dopadu meteoritu.

Nevíme, zda je to jeho možným vesmírným původem nebo krásným ženským zbarvením, ale Růženín se stal symbolem sebelásky, ženskosti a něžnosti. Zdravotní účinky růženínu se pak využívají především v oblasti srdce, protože nám pomáhá čistit, posilovat a vyrovnávat naše emoce a regulovat srdeční rytmus. Jeho další význam zahrnuje léčbu onemocnění pohlavních orgánů u obou pohlaví a léčbu neplodnosti. Dále se uvádí, že rozvíjí duševní tvořivost a oživuje fantazii, pomáhá při neurózách a stavech úzkosti

 

Růženín se vyskytuje v pegmatitech (druh magmatické horniny) a nejlepší z nich pochází z Madagaskaru, větší množství se však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.