top of page
Věděli jste, že v přírodě je známo přes 5 500 minerálů a každým rokem bývá objeveno kolem 100 dalších..

My vám povíme něco o těch, které jsme si zamilovali při tvorbě našich šperků.
KŘIŠŤÁL

Bezbarvá a přesto nádherná odrůda křemene. Většinou se vyskytuje ve formě krystalů v klencové krystalové soustavě a to s tvrdostí 6,5–7,5 Mohsovy stupnice. Řecký název pro

 

je kristalus - což doslova znamená čirý a vznikl ze slova Krustallos – led.

 

Křišťál je naprosto univerzálním minerálem a působí na všechny naše neduhy. Nejčastěji se využívá jako doplňkový kámen ke všem ostatním. Nejen, že násobí jejich sílu, ale především je čistí a dobíjí. Křišťál projasňuje naši mysl, nabíjí nás novou energií, zklidňuje a odstraňuje z našeho okolí a nás samotných negativní emoce, chrání auru a odstraňuje bloky bránící volnému toku energie v těle.

 

Nejznámější naleziště Křišťálů na světě se nacházejí v Brazílii, na Madagaskaru, v USA, V indii, na Srí Lance, ve Švýcarských Alpách, v Rakouských Alpách, v Rusku a v Polsku.

V Čechách se křišťál vyskytuje na Stříbrsku, Příbramsku či v Krušných horách, ovšem jen v zanedbatelném množství.

RŮŽENÍN

Stejně jako Křišťál je Růženín odrůdou křemene, tentokrát průsvitnou až průhlednou a s romanticky růžovou barvou. Růženín by podle některých hypotéz mohl být dokonce tzv. šokovým minerálem, tedy minerálem přeměněným při dopadu meteoritu.

Nevíme, zda je to jeho možným vesmírným původem nebo krásným ženským zbarvením, ale Růženín se stal symbolem sebelásky, ženskosti a něžnosti. Zdravotní účinky růženínu se pak využívají především v oblasti srdce, protože nám pomáhá čistit, posilovat a vyrovnávat naše emoce a regulovat srdeční rytmus. Jeho další význam zahrnuje léčbu onemocnění pohlavních orgánů u obou pohlaví a léčbu neplodnosti. Dále se uvádí, že rozvíjí duševní tvořivost a oživuje fantazii, pomáhá při neurózách a stavech úzkosti

 

Růženín se vyskytuje v pegmatitech (druh magmatické horniny) a nejlepší z nich pochází z Madagaskaru, větší množství se však produkuje Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, v Jižní Africe, Indii, v zemích bývalého Sovětského svazu, v Coloradu (USA) a ve Španělsku.

ACHÁT

Achát je kámen s nespočtem dechberoucích odrůd - například pseudoachát, achát mechový, achát korálový, achát zříceninový, achát bleskový a spousty další. Ve středu achátu se někdy nachází dutiny obvykle vyplněné krystaly ametystu, záhnědy, kalcitu nebo zeolitů.

 

Každý z nich má pak svůj specifický význam a léčivé účinky a vlastnosti.

Bílý achát posiluje duševní rovnováhu a podporuje léčbu různých zánětů a rakoviny kůže. Růžový achát ochraňuje těhotenství a podporuje vývoj nenarozeného dítěte. Hnědý achát napomáhá při odstraňování alergií a při snížené potenci. Šedý achát uzdravuje unavené oči a oční vady přikládáním kamene nebo omýváním očí achátovou vodou. Mechový achát je nabitý silnou přírodní léčivou energií, pomocí níž zklidňuje psychiku člověka. Oblázky mechového achátu též napomáhají léčbě očních nemocí, pokud jsou příkládány na oční víčka. Ohnivé acháty ovlivňují třetí oko a během meditace usnadňují udržení duchovní rovnováhy. Různobarevný achát snižuje teplotu a posiluje srdeční oběh. (viz. drahekamenyonline.cz)

 

Acháty se nacházejí po celém světě. Jedny z velice pěkně barevných například v Číně nebo mongolské části pouště Gobi. Největší ložiska se nacházejí na území Brazílie a v Uruguayi, ale také z Argentiny, Botswany a Nového Mexika (USA). Známý výskyt je ale i v celé Africe včetně ostrova Madagaskar, ve většině Evropy a asijské části Ruska, stejně tak v Jižní i Severní Americe.

Acháty z různých nalezišť se liší především barvou a typem svých typických pruhů.

MĚSÍČNÍ KÁMEN

Žádný jiný drahokam není opředen tolika legendami a příběhy jako měsíční kámen.

Po staletí byl znám a uctíván různými kulturami a národy. Podle hinduistické legendy vznikl tento drahokam z měsíčních paprsků, proto údajně dostal název měsíční kámen.

Podle další legendy může díky měsíčnímu kameni člověk během úplňku spatřit svou budoucnost, musí jej však po celou noc držet v ústech.

V Indii je odjakživa měsíční kámen používán k náboženským obřadům a lidé zde věří, že měsíční kámen může svému majiteli přinést obrovské bohatství.

V arabských kulturách je pro změnu tento drahokam považován za symbol plodnosti, proto jej ženy podle legend vkládaly mezi spodní prádlo.

 

Nádherné perleťové opaleskující odlesky a podpora všem ženám - to nám přináší Měsíční kámen. Podporuje naše ženské vlastnosti a pomáhá s nemocemi, ke kterým máme sklony. Zvyšuje intuici, inspiraci a přináší štěstí. Pod vlivem měsíčního kamene jsme schopné uvědomovat si své sny, pochopit jejich pravý význam a poučit se z něho. Jedná se především o ženský kámen a stává se tak odrazem ženy, která jej vlastní.

 

Země původu a výskyt: Srí Lanka, Austrálie, Indie

ONYX

Onyx je neprůhledný poloprůsvitný černobílý minerál.

 

Dodává sílu, ochraňuje před negativitou mířenou proti nám a pomáhá nám v těžkých obdobích. Díky Onyxu snáze překonáme smutek a zvyšuje sebedůvěru a sebekontrolu. Dodává nadhled při konfrontaci a vytváří pomyslný štít nad naší myslí i tělem. Chrání nás před negativní energií a utišuje náš strach - cítíme se díky němu bezpečněji.

 

Jeho naleziště máme v Německu – Iberg, Leisberg, Saalhausen, Plieskendorf a dále v Brazílii, Kanadě, Madagaskaru, USA a na Slovensku.

KYANIT

Tento minerál nám pomáhá stabilizovat se, když se cítíme nevyrovnaní. Poskytuje nám oporu a podporu v těžkých chvílích a zlepšuje naše soustředění a vyrovnanost. 
Je to silný vysílač a zesilovač energie.

Odstraňuje bloky, stres, strach, zklamání.

naleziště : Česká Republika, Minas Gerais v Brazílii, polooostrov Kola, Severní Karolína v USA

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

LABRADORIT

Je to vysoce mystický a ochranný kámen. Vyvolává potlačované vzpomínky na minulost, přináší sílu a vytrvalost, je kamenem proměny a pomáhá nám v době velkých změn. Podporuje rozvoj intuice, přináší nové myšlenky, odstraňuje negativní energie útočící na naši auru.

Pomáhá nám nalézt a překonat citové blokády (např. z našeho dětství).

Podporuje kreativitu a objevování barevnosti a rozmanitosti života.

naleziště : Dnes ho najdeme především na Madagaskaru, kde se vyskytuje nejčistší a s největším spektrem barev. Dalším nalezištěm je Skandinávský poloostrov, Kanada a Norsko.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

Momentálně nemáme k zobrazení žádné produkty.

LARIMAR

Larimar ( jinak také kámen ztracené Atlantidy ) je jeden z nejnádhernějších kamenů světa - přináší do našeho srdce a mysli klid rozlehlého oceánu a nad ním se klenoucí modré oblohy.  Patří mezi nejvzácnější polodrahokamy na světě. Tento fakt je dán tím, že na světě existuje jediné naleziště této unikátní modré odrůdy pektolitu, kterou larimar je. Larimar se těží pouze v Karibiku ve velmi malé hornaté oblasti ostrova Hispaniola, asi 5 km vzdálené Rio Bahoruco v Dominikánské republice

 Larimar je kamenem božské ženskosti, jeho úkolem je uklidnit a léčit naše emoce a uvolnit stres. Jde o vysoce duchovní kámen, který efektivně pracuje v rámci všech čaker od srdeční čakry až po korunní čakru. pomáhá při odbourávání zábran, jež jsme si vystavěli kolem srdce a umožňuje emocionální uvolnění. Pomůže těm, kdo potřebují očistu hlubokých citových vzorů. Vnese do našeho života více přirozeného stavu hravosti a radosti.

AKVAMARÍN

Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl. Zbavuje nás strachů a čistí zablokovanou komunikaci. Zlepšuje sebevyjádření a vytváří ochranný štít okolo aury. Pročišťuje naše myšlenky a podporuje nás k pocitu vnitřní svobody.

 Vnáší harmonii do svého okolí a chrání před jeho škodlivým znečištěním. V dávných dobách se věřilo,

že dokáže čelit samotným mocnostem temnot.

naleziště : Nejkvalitnější akvamaríny se těží v Brazílii, ale jsou i další významná naleziště v Rusku, USA, Pákistánu, Afghánistánu, Nigérii, Indii a na Madagaskaru.

AMAZONIT

Uklidňuje, tiší nervový systém a rozptyluje negativní energii. Navozuje pocit bezpečí. Zmenšuje strach a obavy. Podporuje intuici a úspěch v riskantních krocích. Udržuje v rovnováze mužskou a ženskou energii. Je průvodcem na cestě sebepoznání. Podporuje sebekázeň a stanovování hranic. S pomocí Amazonitu se snáze zbavíme egoismu a lpění na věcech, což pomáhá osvobodit se od zátěží, které narušují naši vyrovnanost a pomáhá nám nasměrovat naši energii tam, kde je nejvíce potřebná.

Krystaly amazonitu lze nalézt v Crystal Peak, El Paso County, Colorado a ve Virginii. Amazonit je také znám z pegmatitů na Madagaskaru a v Brazílii. 

Dalšími nalezišti jsou Kanada, Namibie, Indie, Rakousko a Tanzanie.