Šperky vyrábíme z pravého stříbra o ryzosti 925 / 1000, které necháváme následně buďto pozlatit 24 karátovým zlatem nebo pokrýt antioxidační povrchovou vrstvou Platiny naším zlatníkem v Plzni.

Platina Stříbro chrání před zčernáním, žloutnutím a ztrátou lesku. 

Tato úprava neobsahuje nikl a je tedy vhodná i pro alergiky.

 Všechny naše šperky mají obsah slitiny stříbra do 3g Ty kontrole puncovního úřadu sice nepodléhají a tak nemusí být označené státní puncovní značkou, ale naopak je u nich povinné označení ryzostní značkou.

Naše šperky jsou značeny ryzostním číslem 925. Jedná se tzv. sterlingové stříbro, tedy o klenotnické stříbro, které má v sobě 92,5 % ryzího stříbra a zbytek jsou příměsi (většinou se jedná o měď).

České puncovní značky.jpg

Do našich šperků následně vkládáme drahé kameny nebo perly. Všechny naše drahé kameny si necháváme dovézt ze zahraničí v surovém stavu a následně je upravujeme do jednotlivých lůžek. Perly si necháváme dovážet od sousedů ze Slovenska.

Jejich pravost máme ověřenou certifikáty. Proč k našim šperkům certifikáty pravosti nenabízíme? Neboť bychom museli každý jednotlivý šperk nechat ověřit samostatně u České gemologické laboratoře (ČGL)  a jeho cena by se tak vyšplhala na několikanásobek a podstatně by to zpomalilo proves výroby a následné cesty k vám.

Namátkově jsme však naše dovozce zkontrolovali a pravostí jsme si téměř 100% jistí.